![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 15978200
*
nr 1597 8200
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Människor vid husfasad. Signerad, numrerad 104/175, daterad -74. Färglitografi, bildmått 47x58 cm, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 februari 2024
kl 19:24:41
- Konstnär/Designer
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Läs mer om Bengt Böckman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt böckman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08
*
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Läs mer om Bengt Böckman
nr 1597 8200
Bengt Böckman
(1926-2014), Sverige
Människor vid husfasad. Signerad, numrerad 104/175, daterad -74. Färglitografi, bildmått 47x58 cm, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Bengt Böckman, svensk målare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 februari 2024 |
- Konstnär/Designer
Bengt Böckman
Bengt Böckman, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Lund 1926, död 2014.Läs mer om Bengt Böckman
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt böckman färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:08